SKU 872CD8NP18D4
872C-D8NP18-D4 Allen-Bradley
Paypal
Stripe
American Express
Visa
Master Card
Bank Transfer
X - Allen Bradley
SKU 872CD8NP18D4
872C-D8NP18-D4 Allen-Bradley
Inductive Prox Sensor, Nickel Brass Inductive Sensor, 18 mm Barrel Diameter, DC Standard,8 mm Sensing Distance, Normally Open Sourcing, Standard Barrel, 4 Pin DC Micro QD, 10 30V DC. Allen-Bradley PLC products will have firmware already installed, Wiautomation makes no representation as to whether a PLC product will or will not have firmware and, if it does have firmware, whether the firmware is the revision level that you need for your application. Wiautomation also makes no representations as to your ability or right to download or otherwise obtain firmware for the product from Rockwell, its distributors, or any other source. Wiautomation also makes no representations as to your right to install any such firmware on the product. Wiautomation will not obtain or supply firmware on your behalf. It is your obligation to comply with the terms of any End-User License Agreement or similar document related to obtaining or installing firmware.